6.07.2015

Pastel Ev Dekorasyonu - Pastel Home Decor

Pastel evler en sevdiklerim. Sanki huzur doluyor içime pastel dekore edilmiş evleri incelerken. İnceledikçe fikir edineyim diye biriktirdiğim fotoğraflardan birkaçını paylaşayım, hepimize fikir olsun istedim:) Genellikle bütün evlerin ortak özelliği koltuklarda çok fazla yastık kullanılması, hem rahat hem şık.
..........
My favorite pastel houses. It expires if peace is decorated in pastel houses examining the inside. I get an idea I survey all share some of the photos I saved all wanted to get the idea :) Generally, the common feature in all homes use a lot of seat cushion, both comfortable and stylish.

pastel home decor

Buradaki orta sehpa o kadar hoşuma gitti ki, renkleri ve küçük olması ayrı bir şirinlik katmış. Ne dersiniz marangozun yanında çırak olarak mı başlasam mı?:) Lambanın bakır olması çok enteresan, mesela bu tonlarda bir odam olsaydı bakır lamba kullanmak aklıma gelmezdi, itiraf edeyim:)
..........
I liked the coffee table so I went where, colors, and has added a different sweetness to be small. What do you say I did as an apprentice carpenter start? :) To be very interesting copper lamp, for example, the tone in a room I had never thought to use copper lamp, I admit :)

pastel home decor

Bu salonda en hoşuma giden pudra rengi ayna oldu. Çok büyük bir ayna olmasına rağmen salonda oldukça tamamlayıcı bir obje olmuş.
..........
I liked the color of the powder was in this hall mirror. Although a large mirror in the hall was quite complementary objects.

pastel home decor

Benim favori fotoğrafıma geldi sıra. Koyu renk koltuk kullanımı zor gelebilir birçoğumuza ama burada renkli yastıklar ve duvardaki objelerle ne kadar şık durmuş. Orta sehpa ile birlikte tabureleri kullanmak çok şirin bir hava katmış. Bu fotoğraftan çok proje çıkar bana:)  
..........
My favorite picture of my order arrived. Dark seat can be difficult to use, but most of us have stopped here how chic with colorful pillows and objects on the wall. Use an air very cute coffee table with stools fold. Project interests me a lot of this photo :)

pastel home decor

Umarım sizin içinde fikir olur ve umarım sizde benim kadar sevmişsinizdir, ben bu evleri çok sevdim:) Mutlu bir hafta beklesin bizi, çok mutlu.
..........
I hope you will all agree, and I hope in you as much as I've loved, I loved this home for a week:) Wish you have a nice week.