19.04.2015

Renkli Fincanlarım Var Benim

Günaydın! Fotoğraflar dünden kalma, yani hava burada yine kasvetli özellikle belirtmek istedim:) Ne dert yandın Tuba diyenler vardır, haklısın arkadaşım ama ne yapayım bende haklıyım hava karanlık demek benim için fotoğraf çekememek anlamına geliyor:) En son yazımda biriken projelerim var demiştim ya işte onlardan biri... 

vintage

Beyaz kupalar şekil olarak çok hoşuma gidiyordu, evde beni bekleyen yine renkleri çok hoşuma giden krapon kağıtlar vardı ve gözüme inanılmaz hoş gözüken tutkal-fırça ikilisi bana bakıyordu, elektrik almıştım bir kere  TEDAŞ' a inat:) Neyse, boğazımı temizledim ve çok ciddiyim şuan, başlıyorum... İlk olarak çok ciddi bir tavırla krapon kağıtlarınızı rastgele kesin, kağıdı keserken düz bir hat değilde dalgaya benzer şekilde kesmelisiniz. Kestiğiniz kağıt parçalarının illa bütün kupayı kaplamasına gerek yok, farklı renklerde kağıtlar ile birbirlerinin üzerine tekrar yapıştırarak renk geçişlerinin oluşmasını sağlayacağız.

greengate dekupaj

Tutkallama işlemi yapılırken çok nazik olmaya çalışın lütfen, aksi taktirde kağıt yırtılabilir ama yırtılsa bile sorun yok üstüne ekleyeceğiniz kağıdı oraya denk getirerek sorunu kapatabilirsiniz. Özellikle benim gibi illa yırtarım arkadaş, kendime güveniyorum bu konuda diyenler üzülmesin yani:) Kuruma işlemi bittikten sonra üzerine vernik atınız vede kupanıza kahvenizi doldurunuz, ben ısmarlayayım demeyi çok isterdim ama bu seferlik sizden olsun aramızda lafı olmaz:)

greengate dekupaj

Ben kupalarımı vazo kimliğinde kullanmak istediğim için yine içimdeki ışıltı aşkına ket vuramadım. Eğer sizde benim gibi ışıltı severseniz yapıştırma işlemi biter bitmez henüz tutkal daha kurumamışken üzerine sim serpebilirsiniz. Hayat sende bize sim serp, hep ışıl ışıl olalım ve çok mutlu olalım çok...

Pazar bu özlü söz ise sana; bak bu sefer yavaş ol, sürprizli gel, harikulade gel emi:)

Yorumlarınız, fikirleriniz ve önerileriniz benim için çok değerli paylaşırsanız çok mutlu olurum, tamam bir selam edin mutlu eder beni:)