21.08.2014

Krapon Kağıdından Ponpon Yapımı

 Aslında krapon kağıdını pek sevdiğim söylenemez ama pastel tonlarda bir set bulmuşken bende fırsatı değerlendirdim. Kızımın odası için ponpon garland hazırladım. İşte minnoş ponponların yapımı.

 İlk olarak 4 adet dikdörtgen parça keselim ve üstüste koyalım. Kestiğimiz parçanın boyutunu istediğimiz ponpon büyüklüğüne göre ayarlayalım.


 


 Üstüste koyduğumuz kraponları yelpaze yapar gibi katlayalım.


 Katlama bittikten sonra orta noktasını iki tarafından biraz kesip iple bağlayalım ve kağıdın iki ucunu makasla yuvarlatarak düzeltelim.
 Kağıdın katlarını yavaşça açtığımızda ponponlarımız hazır. İstediğiniz uzunluktaki ipe ponponları bağlayıp garlandınızı kullanabilirsiniz.
 Aklıma gelen kullanım fikirlerinden bazıları; çocuk odalarında lambalara asmak, kanaviçe kasnağından farklı ebatlarda hazırlanmış ponponlar ve kumaşlarla dönence hazırlamak, dondurma çubuklarının ucuna yapıştırarak hazırlanmış ponpon kitap ayıraçları, dekoratif mutfak raflarında ve vitrinlerde garland olarak kullanmak, kurdela üzerine yapıştırıp çocuklara saç bandı ve bileklik yapmak,.. Ve aklıma gelmeyenler:)
 Fikirlerinizi ve önerilerinizi beklemekteyim :) Sevgiler.

6 yorum:

 1. Çocukların doğum günlerinde süsleme malzemesi olarakta kullanılabilir.. .
  bu arada renklere bayıldım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım:) zaten bu pastellik bir delilik onsuz olmuyor yakında doktora gözükmeyi planladım :))

   Sil
 2. ay süper canım miniklere faaliyet diye Asyanın okulunda yaptırabilir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu pompom yapımı çok kolay ve sonucu çok şirin:) Asya ve arkadaşları rahatlıkla yapabilir. Özel günlerde sınıfı süslemede kullanabilirler, saç bandı yada çocuklara bileklik yaparak onları mutlu edebilirler:) Kesinlikle önermelisin tatlım:) Öperim çok:)

   Sil
 3. Blogunuzun tasarımına fotoğraflarınıza bayıldım.çok başarılı.bütün paylaşımlarınızı tek tek okudum.çok güzel işler yapmışsınız.benim de mutlaka denemek istediklerim var aralarında.
  Ben de krapon kağıdıyla pon pon yaptım geçenlerde.blogumda da paylaştım hatta...yapması bu kadar mı zevkli olur ve sonucu bu kadar mı güzel durur...
  Çok yazdım galiba :) yeni paylaşımlarınızı dört gözle bekliyorum.sevgiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, beğenmeniz beni çok mutlu etti:)
   Gerçekten yapımı çok basit ama sonucu çok şeker bir uygulama, hemde kullanım alanı oldukça geniş. En kısa zamanda blogunuzu ziyaret edeceğim ayrıntılı olarak:)
   Sevgiler bendende...

   Sil