18.08.2014

Dramatic Play- Cafe Kur Oyna

  Dramatic Play: canlandırıcı oyunda diyebiliriz.Amacı oyun ve tiyatroyu birleştirerek doğaçlama yoluyla çocuğa öğrenme ortamı sağlamak. Elis kendi oyununu  uzun zaman önce seçmişti bile mutfakta vakit geçirmek onun vazgeçilmezi:) Bizde eşimle kolları sıvayıp başladık oyuncak mutfak modellerine bakmaya fakat fiyatları gördükçe kollar tekrar indirildi:) Kendim yapsam bu işten alnımın akıyla çıkarım diye başladım pinterest fotoğraflarında gezinmeye ama karar vermek ne mümkün insanlar o kadar güzel işler çıkarmışlar ki anlatırken de sanırsın çok basit yapılıyormuş gibi anlatmışlar yada ben beceriksiz olabilirim :)

 Bir akşam evde oturmuş her zamanki  gibi kafamda tilkiler dolaşırken aklıma İKEA da satılan ucuz yan sehpalar geldi. Belki mutfak yapacak boyutta değillerdi ama daha önce yabancı sitelerden birinde sehpadan cafe yaptıklarını görmüştüm. Hemen pembe renkli olanından sipariş ettim ve başladım nasıl daha dikkat çekici yapabilirim diye düşünmeye.

 Masa geldiğinde hemen kurdum ve evde ne varsa Elis'in cefesine bağışladım.Fotoğrafta görüldüğü gibi annesinin kullanmaya kıyamadığı GreenGate ve Cath Kidston ürünleri artık cafenin başköşesinde :)

 Daha önceden lazım olur diye alıp bir köşeye attığım ham ahşap raf vardı. Onuda beyaza boyayıp üzerine renkli bardaklarımızı dizdik. Kendi yaptığım renkli atlar ve garland ile sevimli vintage bir cafe görünümü aldı.

 Ve işin en zevkli kısmı para kazanmak :)  Sweet Elis Cafe ziyaretçilerine inceden mesaj olsun diye fiyat listemizi astık efendim.
 Şimdilerde anne kız para basıyoruz ve çok mutluyuz:)
Mis gibi bir hafta geçirmeniz dileğiyle.2 yorum:

 1. ne şirin renklerle donatılmış bir cafe bayıldım!
  Anne kız işiniz rastgele:)
  sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :) Kızımın masraflarını çıkarmayı planlıyoruz en azından oyuncaklarının :) sevgiler:)

   Sil